Krkonoše - poznejte krásy Krkonoš

Krkonoše jsou příjemným místem pro letní i zimní rekreaci. Mezi vyhlášená střediska patří také Pec pod Sněžkou, kterou si oblíbili jak lyžaři, kteří si ve zdejším SkiResortu užívají  sjezdových tratí různé obtížnosti, tak turisté, pro něž je od jara do podzimu výchozím bodem výletů. V Peci se návštěvníkům nabízí možnost zapůjčení lyžařského sportovního vybavení a pro snazší zdolávání terénu také horská kola, terénní koloběžky nebo elektrokola. Z Pece je velmi dobře dostupná Sněžka, na její vrchol vede sedačková lanovka (do roku 2014 probíhá rekonstrukce). Nádherné výhledy se Vám také naskytnou z rozhledny na Hnědém vrchu na kterou se můžete vydat nejen pěšky, ale také i sem vede lanovka. Milovníci turistiky můžou cestou na hřebeny vyrazit přes Lesní Boudu, cestou se Vám nabídne možnost navštívit a prohlédnout si zdejší Ekofarmu a ochutnat třeba i dobroty vyrobené z ovčího a kozího mléka. Nezapomenutelná je návštěva Obřího dolu, táhnoucího se od Pece pod Sněžkou až k úpatí Sněžky. Trasa vede podél řeky Úpy a obrázky zdejších vodopádů a lavinových svahů budete mít v mysli ještě dlouho. V kapličce, ke které cesta míří, je možné se seznámit s katastrofami, které se kdy v Obřím dole staly. V Obřím dole nezapomeňte také na návštěvu dolu Kovárna.

Pramen Labe na podzim s výhledy na Krkonoše

 

Přibližně deset kilometrů od Pece se v údolí řeky Labe při soutoku s Dolským potokem rozprostírá „český Aspen“ – Špindlerův Mlýn a jeho vyhlášený lyžařský areál ve Sv. Petru. Ve městě je možné si zahrát tenis, zaplavat v Aquaparku, v létě pak také v nedaleké vodní nádrži, ale to je záležitost spíš pro otužilejší plavce. Hory jsou zkrátka hory. Vyzkoušet svou šikovnost můžete ve Špindlerově Mlýně třeba také na sportovní střelnici. Obsluha je zde příjemná, zábava bezvadná, jen ten cíl se zdá být tak snadný a nakonec ho člověk ani netrefí…Lanovky na Pláni a na Medvědíně příjemně přiblíží začátky tras řady hřebenových túr.

Výhled na Studniční horu

Hříchem by bylo vynechat v Krkonoších Pančevský vodopád, který je nejvyšším vodopádem u nás a jenž je přístupný po červené stezce mezi Labskou boudou a mohylou Hanče a Vrbaty. Příjemná je zastávka v Rokytnici nad Jizerou. Tamní muzeum návštěvníkům prozradí, jak se v dávných dobách žilo ve zdejších horách. Řada předmětů vypadá jako z pohádky a nechce se ani věřit, že kdysi lidem opravdu sloužily.

podhled ze Sněžky na sedlo

V údolí říčky Mumlavy pak stojí město Harrachov. Není vůbec špatné vidět na vlastní oči známé skokanské můstky a k Mumlavským vodopádům je to odsud jen kousek. Zážitků Krkonoše nabízí tolik, že ideální je vyrazit sem opakovaně třeba na prodloužený víkend, nebo ještě lépe rovnou na dovolenou. Tak neváhejte, vyberte si ubytování v Krkonoších a vyražte za zážitky do Krkonoš.  Na návštěvníky Krkonoš čeká řada možností ubytování v příjemném prostředí penzionů, chalup, apartmánů, tradičních hotýlků i luxusních hotelů a vybrat si tak, aby byl spokojený, tady může opravdu každý. V Krkonoších můžete toho zažít opravdu hodně, zážitky

Chcete se dozvět více o Krkkonoších, pak doporučujeme turistický portál www.region-krkonose.cz


Více informací o Krkonoších

Hledáte více informací o Krkonoších nebo ubytování v jiné části Krkonoš? Navštivte stránky turicko informačního potrálu o regionu Krkonoše. Poznejte krásu celé oblasti, vydejte se za výlety a zážitky do našich nejvyšších hor. Krkonoše mají opravdu co nabídnout, každý si nejde to své. Od wellness služeb až po adrenalinové aktivity, to vše najdete v Krkonoších.
 

Pro ubytovatele - spolupracujte s námi!

Chcete u nás prezentovat Vaše ubytovací zařízení?  Registrujte se, budeme Vás kontaktovat.

 

 

Tipy kam v Česku

Adršpašské skály
Tajuplné skalní města Adršpašsko - Teplické skály naleznete kousek od Pece pod Sněžkou. Rodinné penziony v Adršpachu nabízí příjemný komfort ubytování za skvělé ceny. Některé z penzionů mají dokonce výhled na skalní věže. Vydejte de do Adršpachu na výlet či dovolenou.

České Švýcarsko
Plavili jste se již soutěskami ve Hřensku? Pokud ne, tak nečekejte a rezervujte si včas to pravé ubytování. Hřensko patří mezi hlavní střediska národního parku, odkud se také může vydat i do Německa. Vyberte si z nabídky ve všech částech regionu skal, soutěsek a stolových hor.